Skip to content
asd.jpg

Historia

Chcieliśmy stworzyć wieżowiec, który będzie służył swoim użytkownikom przez wiele lat. Zamiast podążać za krótkotrwałą modą chcieliśmy stworzyć ponadczasowy budynek, który będzie można postrzegać w kontekście innych wiodących centrów biznesowych w Europie i na świecie. Ponadto szukaliśmy rozwiązań technologicznych, które oferowałby niezrównany komfort użytkowania. Doskonała lokalizacja budynku względem środków komunikacji, optymalizacja transportu wewnątrz budynku, szkło o niskiej zawartości żelaza na elewacji, niezakłócone widoki i zwiększona efektywność planowania przez obszary wolne od kolumn a także technologia wspomagająca komfort użytkowników od wejścia do budynku: bezdotykowy system komunikacji wewnątrz budynku, rozpoznawanie użytkowników i sterowanie środowiskiem pracy za pomocą telefonu komórkowego. Zaawansowane systemy filtrowania powietrza oraz ekologiczne rozwiązania oszczędzające wodę i energię zostały zastosowane, aby służyć nie tylko użytkownikom, ale także środowisku naturalnemu.

Dziś, patrząc na efekt końcowy, jesteśmy przekonani, że Skyliner będzie wizytówką nowoczesnej architektury biznesowej Warszawy. Tak właśnie wyobrażaliśmy sobie ten budynek.

Harald Jeschek i Andreas Prokes

Partnerzy Zarządzający Grupy Karimpol – inwestor Skyliner

Architektura

Skyliner – wieżowiec. Budynek, dzięki swojej architekturze, jest bardzo charakterystycznym elementem panoramy miasta. Wyróżnia się zarówno proporcjami jak i starannie opracowanym kształtem. Wysoka wieża – strzelista i smukła – została mocno osadzona na szerokiej, przeszklonej podstawie o wysokości 16m. Ta wysokość nad poziomem gruntu jest niezwykle istotna z punktu widzenia zachowania proporcji. Sprawia wrażenie, że górna część budynku unosi się nad ziemią. Najważniejszym elementem architektonicznym całej kompozycji Skyliner jest ściana z betonu architektonicznego, która łączy w sobie całkowicie przeszklony hol, 195-metrową wieżę oraz szczyt budynku – dwupoziomowy, elegancki Skybar. Jego goście będą mogli podziwiać niesamowitą panoramę całej Warszawy. Skyliner to elegancki i ponadczasowy budynek i jesteśmy z niego bardzo dumni.

Michał Sadowski

Architekt, współwłaściciel i wiceprezes zarządu, APA Wojciechowski

Proces budowy

Doskonała lokalizacja, nietuzinkowe przestrzenie i wysublimowana konstrukcyjnie sylwetka wieżowca z charakterystycznym pióropuszem na szczycie. Skyliner – to z pewnością mocny punkt w portfolio Warbudu, przede wszystkim dlatego, że to najwyższy obiekt zbudowany przez Warbud w formule generalnego wykonawstwa. Jego wzniesienie wymagało od nas wyjątkowej dyscypliny i dbałości o najdrobniejsze detale – wszystko po to, by sprostać oczekiwaniom Inwestora i bezpiecznie wpisać zaawansowany technologicznie wysokościowiec w warszawską tkankę miejską. W jego realizację zaangażowanych było kilkudziesięciu naszych inżynierów, którzy pracowali z przeszło tysiącem robotników i podwykonawców. Z nieukrywaną satysfakcją przekazujemy ten niezwykły obiekt, wybudowany zgodnie ze sztuką budowlaną i wielkim inżynierskim sercem.

Jerzy Werle

Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Warbud S.A.

asd.jpg