Skip to content

Duński Falck dołącza do najemców Skylinera

Portfolio najemców warszawskiego biurowca Skyliner wzbogaciło się o kolejną międzynarodową firmę. Na swoją nową siedzibę dla Działu IT w Polsce budynek należący do Grupy Karimpol wybrała firma Falck. W Skylinerze zajmie blisko 1.500 mkw. powierzchni.

Falck to duńskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w ratowaniu i ulepszaniu życia osób potrzebujących, które stało się międzynarodowym liderem w dziedzinie opieki zdrowotnej i reagowania w sytuacjach kryzysowych. Od ponad stu lat firma współpracuje z władzami lokalnymi i krajowymi, aby zapobiegać wypadkom, chorobom i sytuacjom awaryjnym, szybko i kompetentnie ratować ludzi i pomagać im w sytuacjach awaryjnych oraz rehabilitować ludzi po chorobie lub urazie. Falck działa w 26 krajach i zatrudnia 25.000 pracowników. Na polskim rynku funkcjonuje od 1993 roku i obecnie działa w dwóch obszarach: Ratownictwo (w tym Fire), Opiekę Zdrowotną i IT. Personel medyczny Falck zabezpieczał największe imprezy masowe w Polsce, takie jak maraton warszawski czy Euro 2012. Firma dostarcza także usługi transportu szpitalnego dla Narodowego Funduszu Zdrowia oraz usługi ratownictwa medycznego w ramach prywatnych kontraktów.

Skyliner stanie się nową polską siedzibą dla pracowników Falck z działu IT – zajmującego się optymalizacją, konsolidacją i usprawnieniem systemów, a także opracowywaniem innowacyjnych rozwiązań w zakresie cyfrowej opieki zdrowotnej i ratownictwa medycznego. Obecnie firma zatrudnia w Polsce 80 specjalistów IT, jednak jej zespół nieustannie się powiększa. W biurowcu należącym do Karimpol, Falck zajmie blisko 1.500 mkw., a przeprowadzka na nową powierzchnię zaplanowana jest na końcówkę bieżącego roku.

Dynamiczny rozwój naszej firmy zmotywował nas do poszukiwania większego i bardziej funkcjonalnego miejsca dla naszych pracowników. Naszym celem jest zapewnienie całemu zespołowi wygodnego, nowoczesnego i inspirującego środowiska pracy, które sprzyja tworzeniu innowacyjnych rozwiązań. Wybór Skylinera na naszą nową siedzibę ma wiele zalet. Jego położenie jest idealne, przede wszystkim dla osób korzystających z komunikacji miejskiej lub preferujących dojazd rowerem. Dodatkowo, różnorodność gastronomiczna w tej okolicy jest ogromnym plusem. Jako duńska firma, przykładamy dużą wagę do holistycznego podejścia, co oznacza, że tworzymy najlepsze warunki pracy dla naszych pracowników. Wiemy, że wpływa to na ich ogólne zadowolenie i podejście do realizacji obowiązków – mówi Małgorzata Wiechowska, Office Manager, Digital Technology, Falck w Polsce.

– Skyliner to nie tylko budynek – to dynamiczne miejsce pracy, które pozwala naszym najemcom rozwijać się i dostosowywać ich przestrzenie do konkretnych potrzeb. Wysoka jakość, ponadczasowa architektura czy najnowocześniejsze energooszczedne rozwiązania to tylko niektóre z zalet Skylinera, które przyciągają do nas kolejne firmy z Polski i zagranicy. Cieszymy się, że Falck dołącza do społeczności naszych najemców, to firma reprezentująca nowy sektor w naszym budynku oraz kolejny najemca ze skandynawskim rodowodem – dodaje Jarosław Prawicki, Executive Director w Karimpol Polska.

W procesie wynajmu firmę Falck reprezentował Walter Herz, a właściciela budynku zespół CBRE Poland.

Do najemców budynku należą także: Aon, Bolt, Booksy, Capital.com, Coca-Cola Poland Services Sp. z o.o., Colonnade Insurance S.A. Oddział w  Polsce, Dom Maklerski X-Trade Brokers (XTB), DXC Technology, iTechArt, Greenville, Luxoft, Mattel, MicroStrategy, Noble Securities, Onwelo, Tarkett, Werfen Polska, Wento, Villa Foksal, a także globalny operator elastycznych przestrzeni biurowych Mindspace. W biurowcu działa także restauracja MEET & EAT należąca do Grupy Nutri Mind oraz piekarnio-kawiarnia Gorąco Polecam. Smaki z Piekarni (Enata Bread).